Kyou Kara Maou - Recenze + obrázky

4. srpna 2012 v 17:37 | Kila-chan ^^ |  Anime recenze
Ohayoho,rozhodla jsem se dát sem mojí recenzi na Anime Kyou Kara Maou, je to boží anime!
Hlavním hrdinou je patnáctiletý Shibuya Yuuri. Je to celkem smolař, má hrozně rád baseball, který i hraje a má smysl pro fair-play. Jenže ostatní lidi moc neJ. Yuuri si tak jednou jede na kole, když v tom si všimne partičky starších týpků, jak šikanují jeho spolužáka Muratu Kena.
Ten si ho všimne a Yuurimu nezbývá, v podstatě, nic jiného, než se ho zastat. To taky učiní. Ale jeho milý spolužák vezme nohy na ramena a už je v tahu. Nu a jak se říká, každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. O tom se mladý Shibuya přesvědčí vzápětí, co je doslova a do písmene ponořen do záchodu a spláchnut.
...
To by ještě bylo v pořádku, pokud by nebyl Yuuri opravdu stržen do podivného vodního víru. Ještě totiž neví, že je schopen skrz vodu cestovat do jiného, magického světa, kde se vzápětí objeví.Jakmile se objeví na neznámém místě, už má problém. Jaksi si totiž nepadne do oka s místními obyvateli, kteří k jeho smůle neumí japonsky. Ovšem objeví se individuum na bílém koni (princem se to nazvat opravdu nedá. Ale teď si nejsem jistá, jestli byl ten kůň opravdu bílý…) a dalo by se říct, že ho zachrání. Ačkoliv těžko říct, protože sám nevypadá na to, že by chtěl Yuurimu pomoci. Alespoň mu pomocí magie, sic poněkud brutálním způsobem, pomůže porozumět místní řeči. K Shibuyově štěstí se brzo objeví konečně někdo, kdo mu opravdu chce pomoct.
Je to Weller Conrart, který je jedním z tří synů dočasné královny tohoto království. Jejím nástupcem má být totiž nikdo jiný, než - Yuuri! Ten nevěří tomu, že se mu to všechno nezdá. Seznámí se s Günterem von Christem, podivným to chlapíkem se světle fialkovými vlasy, jež ho spolu s Conrartem přesvědčuje, že opravdu není na Zemi a je králem. Poté všichni společně jedou na hrad, kde sídlí Maou (Pozn. Aut. Maou je výraz pro krále Mazoku).Yuuri se seznámí s celou královskou rodinou - s chladným Gwendalem, namyšleným (krásným) Wolframem a jejich matkou Cecilií, přezdívanou Cheri, která motá hlavu všem příslušníkům mužského pohlaví na hradě.
Každý z tří královniných synů má jiného otce. Nejmladší Wolfram je pěkně nafoukané princátko. Conrart (Konrád) je jeho starší bratr a narozdíl od svých bratrů není tzv. Mazoku. Jeho otec byl totiž člověk. Mazoku jsou "démoni" s kouzelnou mocí, Maryokou, a kteří se dožívají vysokého věku. Konrad ovšem Maryoku po matce nepodědil. Gwendal ovládá zemskou Maryoku, to znamená, že umí čarovat s zemí, hlínou, přírodninami všeho druhu. Wolfram zas ovládá oheň. I Yuuri má Maryoku, vodní, ale může ovládat i ostatní živly, ale dosud o tom neví.Při večeři se strhne menší hádka mezi Wolframem a Yuurim, kteří si nepadli zrovna do oka, za to do rány. Wolfram totiž nastávajícího krále uráží, ale když začne napadat slovně jeho maminku, to už se Yuuri neudrží a jednu mu vrazí. Přirozeně se Wolfram naštve a ostatní koukají jak puci. Jenže ne proto, že by je konsternovala Yuuriho výbušnost. Facka totiž v tomto světě má docela, ale docela jiný význam. Je to to samé, jako když u nás před někoho pokleknete s prstýnkem. Ano znamená to zasnoubení. Tímto se z Yuuriho a Wolframa stávají snoubenci, což netěší ani jednoho. A aby toho nebylo málo, omylem vyzve Shibuya soka na souboj.Během souboje taky poprvé dojde na Maryoku. Yuuri má nadprůměrně silnou moc a vždycky, když ji používá stojí to za to. Utvoří se kol něj modrá aura, narostou mu vlasy, jakoby dospěje. Má hluboký hlas a působí až děsivě. Vždycky mu pak ale dojdou síly a omdlí.Kyou Kara Maou má jeden děj, který se skládá z mnoha malých dobrodružstvích. Hlavním dějem je ovšem hledání čtyř jistých beden, které jsou velmi mocné a mohly by způsobit velké škody. Ke každé bedně je klíč, který když se do ní vloží, bednu otevře. Každá bedna je sama o sobě nebezpečná a co teprve, když se shromáždí. O to se snaží Yuuri a jeho přátelé, aby nikdo nemohl bedny zneužít, jak se již stalo. A jakéže jsou to klíče? Klíčem je jistá část těla čtyř vybraných osob. Konrada, Gwendala, Wolframa a Yuuriho. Ale o Yuurim nikdo neví. Tím klíčem je totiž jeho duše, která kdysi patřila jisté Julii von Wincott.
Byla po její smrti do něj dána a byl tak předurčen k postu Maou. Juliinu duši na Zemi dopravil samotný Konrad. Tyto klíče vznikly díky předkům Conrarta, jeho bratrů a Julie. Ti totiž bedny stvořili spolu s jistým králem - Shinouem, který zde kdysi vládl. Shinou měl i "rádce", či jak to nazvat, jistého Great Sage.
Yuuri se postupně učí místní písmo a historii (s pomocí Güntera) a zacházet s mečem. Může cestovat mezi tímto světem a Zemí, což mnohdy navodí velmi komické situace. Cestuje skrz vodu. Jednou se s ním do jeho království dostane jeho spolužák Murata Ken. Ukáže se později, že ne náhodou. Má totiž duši Great Sage, ale to nikdo netuší.Dojde k mnoha bojům a to nejen o bedny. Do příběhu je i zapletena postava jistého Adelberta. Byl to snoubenec Julie. Nenávidí Conrarta, protože ten tajně Julii miloval. Adelbert je zprvu na straně nepřítele, ale pak bude pomáhat i Yuurimu, když zjistí, že má duši osoby, kterou miloval. Mnohdy jsem čekala, že se na něj vrhne a znásilní ho někde v křoví, ale k tomu k mé smůle a Yuuriho štěstí nedošlo.Je tam i další důležitá postava - Morgif. Kdo že to je? Je to meč. Ano meč, který si bude muset Yuuri těžce získat. Morgif je kouzelný meč, dokáže i sám uvažovat, i když nemluví. Komické dílko.
A zde pár obrázků :
Yuuri a Wolfram. Wolfram je blondáček.

Můj miláček Günter! xD
Condrán 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DEi DEi | Web | 9. srpna 2012 v 14:05 | Reagovat

tvoje?? je supeeer!!

2 Madla Madla | Web | 24. srpna 2012 v 19:31 | Reagovat

To nemá chybu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama